PROVINCIA DE PONTEVEDRA: FESTAS LABORAIS DE CARÁCTER LOCAL – publicadas no BOPPO

Publicada no BOPPO (Boletín Oficial da Provincia de Pontevedra) as festas laborais de carácter local para os concellos da provincia de Pontevedra en 2021.

Accede ó BOPPO: Provincia de Pontevedra – festas laborais de carácter local

Serán inhábiles para o traballo, retribuídas e non recuperables, a proposta do Pleno dos respectivos concellos, as seguintes festas de ámbito local:
AGOLADA 29 de xuño
30 de xuño
ARBO 03 de febreiro San Brais
16 de agosto San Roque
BAIONA 05 de marzo Festa da Arribada
24 de setembro Festividade de San Cosme e San Damián
BARRO 18 de xuño Festa do Viño
01 de outubro Romaría de San Breixo
BUEU 16 de xullo Festividade da Nosa Señora do Carme
11 de novembro Festividade de San Martiño
CALDAS DE REIS 24 de xuño San Xoán
16 de agosto San Roque
CAMBADOS 15 de febreiro Luns de entroido
30 de xullo Venres do albariño
CAMPO LAMEIRO 14 de xuño San Antonio
29 de setembro San Miguel
CANGAS 26 de marzo Venres das Dores
30 de agosto Luns do Carme
CAÑIZA, A 24 de maio Romería das Pascuillas
15 de outubro Santa Teresa
CATOIRA 12 de xullo San Antonio de Padua na Parroquia de Catoira
16 de xullo San Mamede na parroquia de Abalo
CERDEDO–COTOBADE 26 de xullo Festividade do Ecce-Homo
23 de agosto San Roque
COVELO 24 de maio Festa das Pascuillas
26 de xullo
CRECENTE 13 de maio
29 de xuño San Pedro
CUNTIS 24 de xuño San Xoán
17 de agosto Virxe do Carme
DOZÓN 19 de xullo Luns da Virxe do Carme
06 de setembro Luns da Pena de Francia

ESTRADA, A 24 de xuño Festas patronais de San Paio
25 de xuño Festas patronais de San Paio
FORCAREI 30 de agosto Luns das Dores
11 de novembro San Martiño
FORNELOS DE MONTES 05 de abril Luns de Pascua
10 de agosto Festas de San Lourenzo
GONDOMAR 12 de xullo San Antonio
16 de agosto San Roque
GROVE, O 16 de xullo Festividade do Carme
11 de novembro San Martiño
GUARDA, A 16 de xullo Virxe do Carme
23 de setembro Santa Trega
ILLA DE AROUSA 07 de xaneiro Festividade de San Xulián
16 de febreiro Martes de entroido
LALÍN 20 de setembro
21 de setembro
LAMA, A 27 de xullo San Xoaquín e Santa Ana
05 de agosto Festa das Ermidas
MARÍN 16 de xullo Festividade da Virxe do Carme
08 de setembro Festividade da Virxe do Porto
MEAÑO 03 de febreiro San Brais
13 de decembro Santa Lucía
MEIS 16 de febreiro Martes de entroido
05 de abril Luns de Pascua (Nosa Señora das Cabezas)
MOAÑA 16 de xullo O Carme
11 de novembro San Martiño
MONDARIZ 24 de maio
16 de agosto
MONDARIZ-BALNEARIO 24 de maio Peregrinación ao Santuario da Franqueira
16 de xullo Festividade da Virxe do Carme
MORAÑA 19 de xullo Santa Xusta
13 de decembro Santa Lucía
MOS 14 de xuño Festa da Rosa
09 de agosto San Mamede
NEVES, AS 29 de xullo Festividade de Santa Marta
05 de agosto Festividade da Nosa Señora das Neves
NIGRÁN 24 de xuño San Xoan
29 de xuño San Pedro
OIA 24 de maio Festividade da Virxe do Mar, Patrona de Oia
29 de setembro Festividade de San Miguel

PAZOS DE BORBÉN 15 de xaneiro San Amaro
05 de abril Luns de Pascua
POIO 24 de xuño San Xoán
24 de setembro Nosa Sra. Da Mercé
PONTEAREAS 07 de xuño Luns seguinte á festividade do Corpus Christi
29 de setembro Festividade de San Miguel
PONTE CALDELAS 17 de febreiro Mércores de Cinza
01 de setembro Mércores da Festa das Dores
PONTECESURES 07 de xaneiro Festa de San Xulián
05 de xullo Festa do Carme
PONTEVEDRA 17 de febreiro Mércores de Cinza
05 de abril San Cibrán
PORRIÑO, O 12 de xullo San Bieito
27 de setembro Festividade do Santo Cristo da Agonía
PORTAS 05 de abril Luns de Pascua
11 de outubro
REDONDELA 12 de abril Luns do Cristo
03 de xuño Xoves da coca
RIBADUMIA 05 de abril Luns de Pascua
04 de xuño Festa do Viño Tinto
RODEIRO 14 de xuño Luns seguinte ao Santo Antonio
08 de setembro Nosa Señora do Faro
ROSAL, O 16 de febreiro Martes de Entroido
26 de xullo Santa Ana
SALCEDA DE CASELAS 16 de febreiro Martes de Entroido
19 de xullo Luns do Cristo
SALVATERRA DE MIÑO 14 de xuño Festividade do Santísimo Cristo da Victoria
10 de agosto Festividade do San Lourenzo
SANXENXO 05 de abril Romaría de O Con
16 de agosto San Roque
SILLEDA 09 de xullo Festa do Lacón
23 de agosto Festa da Empanada de Bandeira
SOUTOMAIOR 05 de abril Luns de Pascua
06 de agosto San Salvador
TOMIÑO 16 de febreiro Martes de Entroido
13 de setembro Luns do Alivio
TUI 16 de febreiro Martes de Entroido
12 de abril Luns de San Telmo
VALGA 26 de xullo Santa Ana
16 de agosto San Roque

VIGO 16 de febreiro Martes de entroido
16 de agosto San Roque
VILABOA 16 de febreiro Martes de Entroido
11 de novembro San Martiño
VILA DE CRUCES 09 de agosto Festividade da Nosa Sra. Da Piedade
10 de agosto Festividade da Nosa Sra. Da Piedade
VILAGARCÍA DE AROUSA 22 de maio Santa Rita
16 de agosto San Roque
VILANOVA DE AROUSA 15 de xaneiro San Mauro
16 de setembro San Cibrán

Los comentarios están cerrados.